Готуємо імунітет до холодного сезону
20.09.2023Чому саме восени ми хворіємо найбільше? Причин такого сезонного ослаблення імунітету є декілька. По-перше, погодні умови: температура повітря знижується, вологість - зростає, а хвороботворні організми поширюються саме у вологому середовищі. По-друге, спосіб життя: з приходом холоду ми менше рухаємось, споживаємо менше вітамінізованої їжі, а погана погода не сприяє хорошому настрою, звідси - стрес і втома. Як правило, до середини зими наш організм уже встигає адаптуватися до сезонних умов. А от восени варто допомогти своїй імунній системі протистояти хворобам.
Відпочивайте якісно та висипайтеся. Доведено, що повноцінний сон просто необхідний для здоров'я, адже брак сну провокує викид гормонів стресу, які у свою чергу пригнічують захисну функцію організму.
Вживайте здорову їжу. Натуральні, свіжі продукти, збагачені вітамінами та корисними елементами - це двигун для імунної системи. Відмовтеся від фаст-фуду, жирної, солодкої їжі та напівфабрикатів на користь сезонних овочів та фруктів, якісного м'яса та риби, корисних напоїв. Ви швидко відчуєте покращення самопочуття.
Скоротіть кількість цукру. Імунологи окремо звертають увагу саме на надмір цукру, оскільки він суттєво шкодить роботі імунних клітин. Крім того, білий цукор сприяє запальним процесам у тканинах, провокуючи тяжкі хронічні захворювання.
Займайтеся спортом. Намагайтеся за день проходити пішки 8-10 кілометрів. Плавайте, або займайтеся бігом. Якщо дозволяє погода - просто заведіть звичку їздити на велосипеді. Будь-яка фізична активність, взята за правило, - це великий крок до міцного імунітету.
Загартовуйтесь. Щоправда, непідготовленим людям гартування не рекомендують починати восени. Повітряні ванни, прохолодні обтирання, обливання холодною водою - усе це краще починати з літа, оскільки процес загартовування не має бути надто швидким.