Правила забору

Hormon

Бажано здавати кров у ранкові години натщесерце — відповідно коли між останнім прийомом їжі та забором крові минає не менше 8 годин, в деяких випад...

Бажано здавати кров у ранкові години натщесерце — відповідно коли між останнім прийомом їжі та забором крові минає не менше 8 годин, в деяких випадках – 12 годин. Натщесерце необхідно здавати кров для визначення ліпідного статусу: холестерину, ліпопротеїдів високої та низької щільності, тригліцеридів. Також бажано за 1-2 дні до обстеження виключити із раціону жирні страви, смажене та спиртні напої. За годину до здачі крові слід утриматись від паління.

Якщо кров відбирають з вени, необхідно врахувати, що фізичне та емоційне наван-таження за 10-15 хв. до здачі крові безпосередньо впливає на деякі результати дос-ліджень.

Blood

Здавати кров на гормони слід натщесерце в ранкові години. Безпосередня підготовка до визначення вмісту статевих гормонів та всіх інших гормональних...

Здавати кров на гормони слід натщесерце в ранкові години. Безпосередня підготовка до визначення вмісту статевих гормонів та всіх інших гормональних показників така сама, як при загальному аналізі крові. День, коли необхідно здати аналізи, у жінок репродуктивного віку (приблизно з 12-13 років і до початку клімак-теричного періоду) визначає лікар в залежності від мети дослідження.

Вміст багатьох гормонів у крові має добові коливання, тому кров для деяких досліджень потрібно здавати суворо у визначений час доби: кров для дослідження на ТТГ, кортизол, паратгормон, 17-ОН-прогестерон необхідно здавати тільки до 11 години ранку.

Які чинники можуть вплинути на дослідження та призвести до помилкового тлума-чення результату лабораторного дослідження?

1. Не слід здавати кров на лабораторні дослідження після:

— рентгенографії;

— ректального дослідження;

— фізіотерапевтичних процедур.

2. На результати лабораторного дослідження може вплинути прийом

лікарських засобів:

— антибіотиків та хіміотерапевтичних препаратів;

— гормональних препаратів;

— антикоагулянтів.

В будь-якому разі зверніться до свого лікаря за поясненнями щодо підготовки до лабораторного дослідження.

Instuctions

Біологічний матеріал: слина Розхідний матеріал: пробірка Salivette sarstedt; Підготовка до дослідження: Слина повинна бути зібрана вранці з 8...

Біологічний матеріал: слина

Розхідний матеріал: пробірка Salivette sarstedt;

Підготовка до дослідження: Слина повинна бути зібрана вранці з 8:00 по 10:00 годину .

Не можна вживати спиртні напої за добу до проведення дослідження, а також за 30 хвилин до збору слини не їсти, не курити, не чистити зуби, не жувати жувальну гумку і не вживати напоїв, крім простої води. Слина легко збирається при пережовуванні бавовняного тампона.

Правила збору матеріалу: Помістіть бавовняний тампон у ротову порожнину, шляхом нахилу трубки (нахиляйте пробірку до тих пір, поки тампон не впаде до рота). НЕ ТОРКАЙТЕСЯ ТАМПОНА РУКАМИ !!!

Дуже обережно пожуйте тампон, переміщуючи його в ротовій порожнині із сторони в сторону протягом НЕ МЕНШЕ 2-3 хвилин, до тих пір , поки тампон наповниться слиною. Потім помістіть тампон назад в пробірку, не торкаючись його руками! Закрийте пробірку та переконайтеся, що Ви її щільно закрили. У вертикальному положенні, доставте систему Salivette sarstedt до лабораторії на протязі 2 годин.

Cup

Біологічний матеріал: сеча Розхідний матеріал: не стерильний контейнер для сечі Підготовка до аналізу: Напередодні здачі аналізу рекомендуєть...

Біологічний матеріал: сеча

Розхідний матеріал: не стерильний контейнер для сечі

Підготовка до аналізу: Напередодні здачі аналізу рекомендується не вживати овочі і фрукти, які можуть змінити колір сечі (буряк, морква та інше), не приймати діуретики.

Перед збором сечі треба провести ретельний гігієнічний туалет статевих органів. Жінкам не рекомендується здавати аналіз сечі під час менструації.

Правила збору матеріалу: для правильного проведення дослідження, при першому ранковому сечовипусканні всю порцію сечі випускаємо в чисту суху ємність (наприклад одноразовий стакан) , після цього відразу відливаємо 50 — 100 мл сечі в пластиковий контейнер (який попередньо отримують в лабораторії ). Відразу після збору сечі щільно закрийте контейнер кришкою, що загвинчується. Доставити тару з сечею в мединий центр необхідно не пізніше 3 — 4 годин після забору. Забір ЗАС та аналіз по Нечипоренко не проводиться в один день!!!

%d0%97%d0%b0%d0%b3%d0%b0%d0%bb%d1%8c%d0%bd%d0%b8%d0%b8%cc%86 %d0%b0%d0%bd%d0%b0%d0%bb%d1%96%d0%b7 %d1%81%d0%b5%d1%87%d1%96 %d0%b4%d0%bb%d1%8f %d0%bd%d0%be%d0%b2%d0%be%d0%bd%d0%b0%d1%80%d0%be%d0%b4%d0%b6%d0%b5%d0%bd%d0%b8%d1%85

Біологічний матеріал: сеча Розхідний матеріал: сечоприймачі для хлопчиків; для дівчаток; універсальні; Підготовка до дослідження: у новонарод...

Біологічний матеріал: сеча

Розхідний матеріал: сечоприймачі для хлопчиків; для дівчаток; універсальні;

Підготовка до дослідження: у новонароджених та дітей, які ще використовують підгузник і не можуть контролювати процес сечовипускання, для цього крім контейнера нам знадобиться дитячий (педіатричний) стерильний сечоприймач об’ємом 100 або 200 мл, який можна купити в лабораторії “Астра-Діа”. Краще придбати відразу кілька штук, на випадок, якщо з першої спроби зібрати аналіз не вийде.

Правила збору матеріалу: дотримуючись інструкції, відкрийте упаковку, попередньо переконавшись в її цілісності, та витягніть сечоприймач.

Зняти захисний папір з клейового шару. Прикріпіть сечоприймач до тіла дитини:

— для хлопчиків у сечоприймач поміщається статевий член разом з мошонкою, так щоб резервуар знаходився між ніжками дитини.

— для дівчаток він кріпиться до шкіри навколо великих статевих губ, резервуар помі-щається між ніжок. Клейовий шар не повинен захоплювати анус. Після наповнення сечоприймач акуратно відклеїти і перелити необхідну кількість сечі у не стерильний контейнер, обрізавши кут сечоприймача ножицями. Зазвичай достатньо близько 10 мл сечі.

УВАГА!!! Не можна використовувати сечоприймач, якщо упаковка була пошкоджена або знята заздалегідь. Не можна залишати сечоприймач довше 1 години, а тим більше на ніч. Якщо протягом години бажаний результат не буде досягнутий, сечоприймач слід замінити.

%d0%90%d0%bd%d0%b0%d0%bb%d1%96%d0%b7 %d1%81%d0%b5%d1%87%d1%96 %d0%bf%d0%be %d0%9d%d0%b5%d1%87%d0%b8%d0%bf%d0%be%d1%80%d0%b5%d0%bd%d0%ba%d0%be

Біологічний матеріал: сеча Розхідний матеріал: не стерильний контейнер для сечі Підготовка до дослідження: Напередодні здачі аналізу рекомен-...

Біологічний матеріал: сеча

Розхідний матеріал: не стерильний контейнер для сечі

Підготовка до дослідження: Напередодні здачі аналізу рекомен-дується не вживати овочі і фрукти, які можуть змінити колір сечі (буряк, морква та інше), не приймати діуретики. Для здачі аналізу небхідна ретельна гігієна зовнішніх статевих органів. Жінкам не рекомендується здавати аналіз сечі під час менструації.

Правила збору матеріалу: для правильного проведення дослідження, при першому ранковому сечовипусканні збирається перша ранкова середня порція сечі в не стерильний контейнер, обсягом 50-100мл. Доставити тару з сечею в мединий центр необхідно не пізніше 3- 4 годин після забору. Забір ЗАС та аналіз по Нечипоренко не проводиться в один день!!!

%d0%90%d0%bd%d0%b0%d0%bb%d1%96%d0%b7 %d0%b4%d0%be%d0%b1%d0%be%d0%b2%d0%be%d1%96%cc%88 %d1%81%d0%b5%d1%87%d1%96

Біологічний матеріал: сеча Розхідний матеріал: не стерильна 3-літрова емність для сечі Правила збору матеріалу: Для здачі ДОБОВОЇ СЕЧІ ( анал...

Біологічний матеріал: сеча

Розхідний матеріал: не стерильна 3-літрова емність для сечі

Правила збору матеріалу: Для здачі ДОБОВОЇ СЕЧІ ( аналіз на добову протеїнурію, добову глюкозурію, креатинін в добовій сечі, кортизол у добовій сечі), сечу необхідно здавати протягом доби (1-ша порція о 06:00 годині ранку випускається в туалет, усі наступні порції сечі, виділені протягом дня, ночі і ранкова порція наступного дня збираються в одну приготовлену чисту суху 3-літрову ємність,після забору перемішати сечу та відлити в не стерильний контейнер місткістю 50-100мл). На ємності обов`язково вказати загальну кількість добової сечі в літрах (добовий діурез), наприклад: «Діурез 1250 мл», напишіть також зріст та вагу пацієнта. Цей контейнер принести в медичний центр для дослідження. Всю 3-літрову ємність із сечею приносити до медичного центру не потрібно !

%d0%90%d0%bd%d0%b0%d0%bb%d1%96%d0%b7 %d1%81%d0%b5%d1%87%d1%96 %d0%b7%d0%b0 %d0%97%d1%96%d0%bc%d0%bd%d0%b8%d1%86%d1%8c%d0%ba%d0%b8%d0%bc

Біологічний матеріал: сеча Розхідний матеріал: не стерильний контейнер для сечі (кількість 8 штук) Підготовка до аналізу: Для здачі аналізу н...

Біологічний матеріал: сеча

Розхідний матеріал: не стерильний контейнер для сечі (кількість 8 штук)

Підготовка до аналізу: Для здачі аналізу небхідна ретельна гігієна зовнішніх статевих органів. Жінкам не рекомендується здавати аналіз сечі під час менструації. Підготувати ємності для забору сечі (8 штук). Дуже важливо правильно зібрати сечу, не пропускаючи встановленого часу, це дозволить об’єктивно оцінити видільну і концентраційну функцію нирок . Ведеться облік випитої рідини.

Правила збору матеріалу: О 6:00 годині ранку спорожнити сечовий міхур в унітаз. Потім через 3 години вся накопичена за цей час сеча збирається в ємність № 1 (9:00), через наступні 3 години в ємність № 2 (12:00), та кожні 3 години: № 3 — 15:00 ; № 4 — 18:00 ; № 5- 21:00 ;№ 6 — 00:00 ; № 7 — 3:00 ; № 8 – 6:00. Кожна порція після забору закривається і зберігається в прохолодному місці.

Analyze

Біологічний матеріал: кал Розхідний матеріал: не стерильний контейнер для калу з лопаткою Правила збору матеріалу: візьміть не стерильний кон...

Біологічний матеріал: кал

Розхідний матеріал: не стерильний контейнер для калу з лопаткою

Правила збору матеріалу: візьміть не стерильний контейнер для калу, відкрутіть кришку контейнера , після самостійної дефекації зберіть невелику кількість калових мас. Кал не повинен містити сторонніх домішків, наприклад сечі. Кількість матеріалу, необхідне для дослідження: 10-15 грам (2-3 лопатки). Ємність з калом щільно закривається кришкою, поміщається в чистий одноразовий пакет.

Microscope

Біологічний матеріал: кал Розхідний матеріал: не стерильний контейнер для калу з лопаткою Підготовка до дослідження: до аналізу за три дні ви...

Біологічний матеріал: кал

Розхідний матеріал: не стерильний контейнер для калу з лопаткою

Підготовка до дослідження: до аналізу за три дні виклю-чається з раціону прийом залізовмісних лікарських засобів, та продукти, що містять залізо: м’ясо, печінку, рибу, яблука, перець болгарський, шпинат, білу квасолю, зелений цибуля, помідори, всі види зелених овочів, ріпа, хрін, буряк, чорниця, гранати, а також продукти, що забарвлюють кал, а також доцільне дотримання дієти: молоко, молочні продукти, каші, картопляне пюре, білий хліб з маслом, 1-2 яйця некруто, трохи свіжих фруктів.

Правила збору матеріалу: після самостійної дефекації зберіть невелику кількість калових мас. Кількість матеріалу необхідне для дослідження: 10-15 грам (2-3 лопатки). Кал не повинен містити сторонніх домішків, наприклад сечі. У нормі прихована кров не визначається.

Контейнер з матеріалом потрібно доставити в лабораторію в протягом 3 годин з моменту збору. УВАГА! Ці заходи необхідні, щоб попередити хибнопозитивний результат проби.

An

Біологічний матеріал: кал Розхідний матеріал: спеціальний контейнер із буфером Правила збору матеріалу: візьміть контейнер, зніміть кришку-кр...

Біологічний матеріал: кал

Розхідний матеріал: спеціальний контейнер із буфером

Правила збору матеріалу: візьміть контейнер, зніміть кришку-крапельницю та за допомогою стержня на кришці взяти невелику кількість калових мас, приблизно 10-20 мг (мал. 1). Якщо зразок рідкий, відібрати 10-20 мкл. за допомогою піпетки. Ввести стрижень із зразком в пробірку з буфером для розчинення зразка і щільно загвинтити кришку-крапельницю (мал. 1-2). Кілька разів струсити пробірку, щоб полегшити розчинення зразка (мал. 2-1).

Контейнер з матеріалом потрібно доставити в лабораторію в протягом 3 годин з моменту збору.

%d0%86%d0%bd%d1%81%d1%82%d1%80%d1%83%d0%ba%d1%86%d1%96%d1%8f %d0%b4%d0%be %d0%b2%d0%b8%d0%ba%d0%be%d1%80%d0%b8%d1%81%d1%82%d0%b0%d0%bd%d0%bd%d1%8f %d0%bf%d1%80%d0%be%d0%b1%d1%96%d1%80%d0%ba%d0%b8 %d0%b4%d0%bb%d1%8f %d0%b7%d0%b0%d0%b1%d0%be%d1%80%d1%83 %d0%ba%d0%b0%d0%bb%d1%83

На дослідження яєць гельмінтів та цист найпростіших (пробірка mini parasep) Візьміть велику пробірку з рідиною, від-крутіть зелений корок, до...

На дослідження яєць гельмінтів та цист найпростіших

(пробірка mini parasep)

Візьміть велику пробірку з рідиною, від-крутіть зелений корок, долийте сюди рідину із маленької конусноподібної пробірки. Наберіть в цю пробірку фекальну пробу, розміром з фасолинку (проба має бути зібрана із 4-5місць калу), використовуючи лопатку з прозорим ков-пачком. Набравши пробірку, вкрутіть лопатку з прозорим ковпачком в пробірку і протягом 24 годин обов’язково доставте в лабораторію.

Плр-дослідження

Дослідження методом ПЛР у МЛ “АСТРА-ДІА” проводяться у режимі Real —Time висококваліфікованими фахівцями на сучасному обладнанні від провідного виробника “ДНК-технологія”.

%d0%9c%d0%b0%d1%82%d0%b5%d1%80%d1%96%d0%b0%d0%bb %d0%b4%d0%bb%d1%8f %d0%b4%d0%be%d1%81%d0%bb%d1%96%d0%b4%d0%b6%d0%b5%d0%bd%d1%8c

Із урогенітального тракту жінки Рішення про вибір місця взяття матеріалу для дослідження (піхва, уретра, цер-вікальний канал) для оцінки стану б...

Із урогенітального тракту жінки

Рішення про вибір місця взяття матеріалу для дослідження (піхва, уретра, цер-вікальний канал) для оцінки стану біоценозу приймає лікуючий лікар на підставі сукупності скарг пацієнта та клінічної картини.

При скринінговому дослідженні методом ПЛР матеріал із різних локалізацій можна перенести в одну пробірку з транспортним середовищем.

Але для діагоностики запальних захворювань (цервіцит, вагініт, уретрит) скри-нінгового ВПЛ-тестування, діагностики бактеріального вагіноза, матеріал із кожної лока-лізації потрібно забирати в окрему пробірку.

Для отримання об’єктивного результату необхідно, щоб досліджуваний матеріал містив можливо більшу кількість епітеліальних клітин і мінімальну кількість слизу і домішок крові. Неправильне взяття може призвести до неможливості отримання достовірного результату і внаслідок цього необхідно повторне взяття біоматеріалу.

%d0%9f%d1%96%d0%b4%d0%b3%d0%be%d1%82%d0%be%d0%b2%d0%ba%d0%b0 %d0%b4%d0%be %d0%b7%d0%b4%d0%b0%d1%87%d1%96 %d1%83%d1%80%d0%be%d0%b3%d0%b5%d0%bd%d1%96%d1%82%d0%b0%d0%bb%d1%8c%d0%bd%d0%b8%d1%85 %d0%b0%d0%bd%d0%b0%d0%bb%d1%96%d0%b7%d1%96%d0%b2

Утриматись від сечовипускання протягом 2-3 годин до взяття матеріалу Протягом 3 діб не жити статевим життям перед взяттям матеріалу ...

 • Утриматись від сечовипускання протягом 2-3 годин до взяття матеріалу

 • Протягом 3 діб не жити статевим життям перед взяттям матеріалу

 • Не застосовувати дезінфікуючі розчини, антибактеріальне мило

 • Виключити прийом алкоголю напередодні взяття матеріалу

 • Жінкам не застосовувати будь-які вагінальні свічки менше, ніж за 48 годин до взяття матеріалу

 • Не спринцюватися напередодні взяття матеріалу

 • Не здавати аналізи під час менструації

 • Протягом 14 діб не вживати антибактеріальні та протимікробні засоби, якщо не прописано лікарем інакше

 • Урогенітальний забір матеріалу – це інвазивна процедура, яка може суп-роводжуватися неприємними відчуттями протягом 1 – 3 днів (наприклад, відчуття печії при сечовиділенні, незначні кров’янисті виділення та інше). Якщо ці симптоми зберігаються більше 3 днів, необхідно звернутися за консуль-тацією до свого лікаря.

%d0%9e%d1%82%d1%80%d0%b8%d0%bc%d0%b0%d0%bd%d0%bd%d1%8f %d0%bc%d0%b0%d1%82%d0%b5%d1%80%d1%96%d0%b0%d0%bb%d1%83 %d0%b7 %d0%bf%d1%96%d1%85%d0%b2%d0%b8

Забір матеріалу проводиться за допомогою універсального урогенітального зонду або зонду-тампону в пробірку транспортним середовищем. ...

 • Забір матеріалу проводиться за допомогою універсального урогенітального зонду або зонду-тампону в пробірку транспортним середовищем.

 • Матеріалом для лабраторного дослідження з піхви служить виділення з задньобокових склепінь піхви.

 • Робочу частину зонда занурити в виділення з задньобокових склепінь піхви і, обертаючи зонд, провести по поверхні епітелію, максимально зібравши матеріал на зонд.

 • Матеріал повинен бути взятий до проведення мануального дослідження.

 • Перенести зонд із біоматеріалом у пробірку з транспортним середовищем, робочу частину зонда, акуратно відламують і залишають у транспортному середовищі. Пробірку закривають, маркують.

Pregnant

Забір матеріалу проводиться за допомогою цервікальної цитощіточки (рекомендується) або універсального уро-генітального зонда в пробірку з тра...

 • Забір матеріалу проводиться за допомогою цервікальної цитощіточки (рекомендується) або універсального уро-генітального зонда в пробірку з транспортним середо-вищем.

 • Перед взяттям матеріалу ОБОВ’ЯЗКОВО необхідно видалити ватним тампоном слиз із поверхні шийки матки;

 • Цитощітка (зонд) вводиться в цервікальний канал на глиби-ну 0,5-1,5 см;

 • Виконують два-три повні оберти за годинниковою стрілкою;

 • Видаляють цитощітку (зонд) не доторкаючись до стінок піхви;

 • Перенести цитощітку (зонд) із біоматеріалом у пробірку з транспортним середовищем, робочу частину акуратно відламують і залишають у транспортному середовищі.

 • Пробірку закривають, маркують.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! За рахунок маленької площі універсального зонда ним не завжди вдається забрати необ-хідну кількість клітин із цервікального каналу. Тому для діагностики ВПЛ та інших внутріклітинних агентів рекомен-дується забір матеріалу з цервікального каналу проводити використовуючи цервікальну щіточку.