Міжнародний день боротьби зі СНІДом. Варто знати
01.12.2018"Знай свій статус". Саме так звучить девіз цьогорічного Дня боротьби зі СНІДом, який 1 грудня відзначається у світі вже 30 років поспіль. Щоразу численні заходи у багатьох країнах світу направлені на те, щоб інформувати про методи лікування, підтримати ВІЛ-інфікованих людей, але передусім - наголосити на профілактиці ВІЛ/СНІДу.
Всесвітня організація UNAIDS в минулому році зафіксувала такі цифри: з часу початку епідемії і до 2017-го року в світі більше 76 мільйонів людей були заражені ВІЛ. Однак, з 2005 року, коли був зафіксований пік епідемії, показник смертності від СНІДу знизився на 48%.
Як діє вірус?
Вірус імунодефіциту людини (ВІЛ) вражає імунну систему людини, з часом позбавляючи її можливості чинити опір не тільки ВІЛ, а й іншим захворюванням та інфекціям (наприклад, туберкульозу, грибкам, навіть ГРВІ). Власне, самі атаки численних інфекцій стають причиною частого летального результату СНІДу. Тобто СНІД (синдром набутого імунодефіциту) є фактично останньою стадією ВІЛ.
Ні для кого не секрет, що ліків від СНІДу немає. Однак, у всьому світі успішно проводиться рання діагностика ВІЛ. Оскільки симптоматика часто буває прихована, то визначити вірус допомагає аналіз крові на антитіла до компонентів ВІЛ. Проте, реальний стан справ такий: рівень дискримінації людей з ВІЛ/СНІД у суспільстві усе ще надто високий, тому часто інфікована людина вперше проходить тест тільки коли симптоми вже наявні. Натомість профілактичне тестування у групах ризику ВІЛ - досі на низькому рівні. Саме тому медики та громадські організації в усьому світі працюють над тим, аби розширити межі можливого тестування: самостійне, в певних групах, у складі тестів на інші захворювання, - інфікована людина в праві обирати той вид діагностики, який відповідає її потребам у конфіденційності.
Ми допомагаємо лікарям, лікарі допомагають Вам!
За додатковою інформацією звертайтесь по 📞:
0312 64 46 75;
067 312 66 69;
050 338 17 48.