Оформлення онлайн замовлення на сайті тимчасово неможливе. Просимо вибачення за незручності!

Детальніше
%d0%94%d0%9e%d0%9d%d0%9e%d0%a0

Міжнародний день Донора

14.07.2017

ТРОХИ ЦІКАВОЇ ІНФОРМАЦІЇ ПРО ДОНОРСТВО КРОВІ

Типова вага крові в нашому організмі становить 8% від ваги тіла, а 5% її запасів знаходиться безпосередньо в серці. Від 15 до 20% крові надходять в центральну нервову систему і мозок, 22% — в нирки.

В Японії вже традиційно групу крові відносять до індикаторів особистості. Традиція настільки розвинулася, що в японській версії Facebook при реєстрації профілю зазвичай вимагають вказати свою групу крові.

Напевно, кожен замислювався чому поріз папером настільки болючий. Це відбувається тому, що в поверхневі порізи не надходить достатньо крові, щоб захистити пошкоджені нерви.

У травні 2005 р., в ході Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я, міністри охорони здоров’я світу одностайно прийняли заяву про прихильність і підтримку добровільного донорства крові. У резолюції WHA58.13 вони постановили щорічно проводити Всесвітній день донора крові 14 червня.

Цього дня у 1868 році народився австрійський лікар К. Ландштейнер, який відкрив групи крові людини.

Щомиті в усьому світі у людей будь-якого віку і походження виникає потреба в переливанні крові за життєвими показниками. Хоча потреба в крові є загальною, доступ до неї тих, хто її потребує, на жаль, загальним не є. Особливо гостро брак крові відчувається в країнах, що тільки розвиваються, де і проживає більшість світового населення.

Здай кров — спаси комусь життя!

Знижка на пакетні програми діагностики

Детальніше