%d0%bc%d1%96%d0%b6%d0%bd%d0%b0%d1%80%d0%be%d0%b4%d0%bd%d0%b8%d0%b9 %d0%b4%d0%b5%d0%bd%d1%8c %d1%89%d0%b0%d1%81%d1%82%d1%8f

Міжнародний день щастя: про гормони 💫

20.03.2025

В умовах постійного стресу та викликів важко залишатися щасливим. Однак ми можемо впливати на свій стан і покращувати самопочуття. У цьому допоможуть «гормони щастя»:

✅ Дофамін — гормон задоволення, що виділяється внаслідок винагородження за щось. Покращує настрій і здатність до навчання, нормалізує сон і пульс, знижує сприйнятливість болю.

Його нестача може стати причиною поганого настрою, відсутності бажання щось робити, скутості рухів. Для відновлення потрібно ставити навіть незначні цілі та досягати їх. Їсти більше м’яса птиці, молочних продуктів, авокадо та бананів.

✅ Серотонін — «природний стимулятор настрою», що також покращує пам’ять, швидкість навчання та допомагає розслаблятися. Нестача серотоніну може спровокувати розвиток депресії.

Для відновлення його нормального рівня рекомендовано легкі фізичні навантаження, медитації. Також варто збільшити у раціоні кількість складних вуглеводів (овочі, фрукти, бобові та цільні зерна).

✅ Окситоцин — «гормон любові», який знижує рівень стресу та тривоги, покращує соціальну взаємодію. Нестача призводить до депресії.

Відновити окситоцин можна через фізичний контакт з іншою людиною (обійми, масаж, статевий акт).

✅ Ендорфін — гормон, що зменшує відчуття болю і покращує загальне самопочуття.

Для підвищення його рівня варто займатися спортом і хобі, усміхатися та їсти смачну їжу.

Порушення вироблення гормонів можуть провокувати погіршення самопочуття. Тому важливо контролювати їх стан.

У разі тривалого занепаду сил, тривожності чи депресивного настрою потрібно звертатися до спеціалістів ✔️

«Астра-Діа»: наш досвід — ваша довіра 🕊

Контакт-центр:

☎️ 0 800 35 52 36

Наш сайт:

🌐 astra-dia.ua