Проблемна шкіра і гормони
18.07.2022Чи відомо вам, що на стан шкіри впливають, як мінімум, 9 гормонів?
До прикладу, андрогени (чоловічі статеві гормони, які також виробляються і в жіночому організмі) стимулюють клітини сполучної тканини, що виробляють колаген. Цей білок відповідає за оновлення глибинних шарів шкіри та підтримку її пружності.
Естроген бере участь в оновленні клітин шкіри. Рівень цього гормону має контролюватися для того, аби шкіра швидко поверталася в нормальний стан після різких змін ваги.
А от надмір прогестерону може викликати затримку рідини в шарах шкіри та, як наслідок - набряки. Крім того, цей гормон підвищує проникність судинних стінок, через що шкіра стає більш схильною до висипань та пігментації.
Коли кажуть про важливість сну для стану шкіри, то мають на увазі рівень мелатоніну - гормону, що виробляється під час сну. Він нейтралізує наслідки окисного процесу - однієї з причин візуального старіння шкіри.
Крім того, на стан шкіри суттєво впливають пролактин, кортизол, дофамін, інсулін, тиреотропний гормон, дофамін та ряд інших гормонів.
Ось чому починати якісний догляд за шкірою спеціалісти рекомендують саме з обстеження ендокринної системи. Провідні фахівці нашого регіону в цій галузі - Закарпатська Ендоклініка: тут надають повний спектр медичних послуг - від повного обстеження, діагностики, до лабораторних досліджень та лікування.
Ми допомагаємо лікарям, лікарі допомагають Вам!