«Світ лабораторної медицини». Випуск 5: паразитизм
30.09.2019Серед найпоширеніх гельмінтів можна відзначити наступні види
Аскариди – хробаки, які найчастіше потрапляють в організм людини через вживання немитих сирих овочів та фруктів. Перші симптоми проявляються з початкових етапів зараження. Ознаками зараження можуть бути біль за грудиною, лихоманка і навіть кашель.
Токсокари – це глисти собак та кішок, які можуть уражати життєво-важливі органи: легенів, мозку, очей, печінки, нирок та серце. Найчастіше токсокарою можуть заразитися діти ло 5 років, ветеринари і працівники притулків для собак, а також власники присадибних ділянок та городів.
Лямблії – це одноклітинні найпростіші організми, які можуть паразитувати в тонкому кишечнику людини, а іноді і в жовчному міхурі та дванадцятипалій кишці. Зараження лямбліями) ще називають хворобою брудних рук. Найчастіше ними заражаються діти.
Опісторх - це плоскі черв’яки. Ця паразитарна інвазія характеризується хронічним перебігом з переважним ураженням жовчних утворень, печінки і підшлункової залози (органів гепатопанкреатичної зони).
Трихінелла - паразитичний круглий черв'як, який спричинює трихінельоз. Личинки трихінели потрапляють у поперечно-смугасті м'язи людини або інших ссавців, де вкриваються щільною оболонкою. Їх переносять усі теплокровні тварини — ссавці, птахи (домашні та дикі); інфікування через шлунково-кишковий тракт у результаті споживання сирого або недовареного, недопеченого або недосмаженого м’яса інфікованих тварин.